stažený soubor

Bezpečnostní kamery naměřily u Kudlova a Salaše přes 300 přestupků za tři týdny

Foto: televize TVS

ZLÍN – Více než 300 přestupků naměřily za pouhé tři týdny nové dopravně bezpečnostní kamery, které byly trvale nainstalovány v příměstských částech Zlína na Kudlově a Salaši. Přispěla k tomu i objížďka kvůli uzavírce na ulici Březnická.

Město Zlín se rozhodlo vyhovět obyvatelům Kudlova a Salaše, kteří upozorňovali na časté překračování povolené rychlosti vozidel v těchto příměstských částech. Právě to představuje velké nebezpečí zejména pro chodce včetně školní mládeže. Od 20. dubna jsou proto obě místa opatřena dopravně bezpečnostním kamerovým systém, který úseky monitoruje.

Vozidla jezdí v daných úsecích rychle, i když ne abnormálně rychle, ale jsou tam přestupky. Vzhledem k tomu, že je aktuálně uzavřena ulice Březnická, silniční tok je tam dnes opravdu veliký,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Měření na Kudlově i Salaši probíhá v obou směrech a za každého počasí. Na Kudlově začíná měřený úsek na křížení ulic Václavská a Formanka a pokračuje dolů, kde končí u výjezdu z místní části. Na Salaši se měření týká hlavní komunikace č. III/4972, která vede přes celou obec. V obou případech doplňuje měření rychlosti také snímání jednostopých vozidel.

Za ty zhruba tři týdny měření bylo na Salaši zjištěno 250 přestupků zhruba přes 100 přestupků na Kudlově,“ upřesnil Kladníček.

Celkové náklady na oba projekty dosáhly na částku téměř 6 milionů korun. Pod dohledem Městské policie Zlín je tak i s Kudlovem a Salaší celkem devět úseků.

ZDROJ : https://zlin.cz/zpravy/bezpecnostni-kamery-namerily-u-kudlova-a-salase-pres-300-prestupku-za-tri-tydny/