roadside-speed-meter-vehicle

Policie znovu vyzvala lidi, aby udali rychle jedoucí řidiče. Pak je pojede změřit

Policie má celou řadu pravomocí a mezi jednu z nich patří i měření rychlosti, ke které se váže následné pokutování, pokud je maximální povolená rychlost překročena. Místa, kde se bude rychlost měřit, mohou být vytipovávána samotnou policií, ale může na ně upozornit také veřejnost. Přesně takto se totiž získávají data do akce s názvem Speed Marathon, která proběhne i letos.

Akce zaměřená na měření rychlosti

Speed Marathon 2022 je pokračováním akce, která se konala již v předchozích letech. Princip této bezpečnostní akce byl vždy stejný a jinak tomu nebude ani letos. Ve zvolený den, který zatím nebyl oznámen, vyrazí do ulic policejní hlídky. A to v co největším počtu. Hlídky se v terénu zaměření primárně na měření rychlosti.

Na dané akci by nebylo zase až tak nic zvláštního a mnozí slušní řidiči by klidně uvítali, pokud by se konala častěji. Od jiných dopravně bezpečnostních akcí se ale Speed Marathon liší tím, jak jsou vytipovány úseky pro měření. Místa, kam by policie měla vyrazit, tipují sami občané.

Zdroj obrázku: Freepik

Udávání řidičů, kteří jedou rychle

Policie ČR v rámci akce Speed Marathon žádala veřejnost o pomoc, aby v interaktivní mapě označila místa, která jsou podle ní riziková. Jednoduše řečeno, aby veřejnost doslova udávala, kde řidiči jezdí rychle. A na ta se následně PČR mohla v rámci této akce zaměřit. Kdy akce proběhne a kde konkrétně bude nakonec měřeno, není v tuto chvíli ještě známo. V předchozích letech ale platilo, že termín akce znám byl, ale místa měření zůstala v tajnosti.

Udávání je uzavřeno

Pokud by někdo měl ještě nyní potřebu oznámit policii místo, kde se podle něj jezdí rychle, je třeba podotknout, že hlasování proběhlo v termínu od 1. do 28. února 2022. Nyní je tedy uzavřeno a ze strany policie budou data vyhodnocována. Doufejme ale, že stejně jako v minulých letech bude oznámeno, kdy se Speed Marathon 2022 bude konat.

 

Zdroj: https://www.policie.cz/clanek/speed-marathon-2022.aspx