JAH67f663_RadarKrouna4

Pozor! Při výjezdu z Havířova na Ostravu číhá na řidiče nové úsekové měření

Ve městě je nový úsek silnice pod dohledem kamer. Úsekové měření nechala radnice nainstalovat v Ostravské ulici při výjezdu z Havířova směrem na Ostravu. V místě je povoleno jet rychlostí 50 km v hodině.

Ve městě je nový úsek silnice od dohledem kamer. Úsekové měření nechala radnice nainstalovat v Ostravské ulici při výjezdu z Havířova směrem na Ostravu. V místě je povoleno jet rychlostí 50 km v hodině.
Ve městě je nový úsek silnice od dohledem kamer. Úsekové měření nechala radnice nainstalovat v Ostravské ulici při výjezdu z Havířova směrem na Ostravu. V místě je povoleno jet rychlostí 50 km v hodině. | Foto: Deník

Zajištění dodržování povolené 50 km rychlosti a tím i snížení rizika dopravních nehod, byla podmínka ŘSD, které se chystá na úpravu v křižovatce. „Je to součástí dohody, kterou jsme řešili s ŘSD, kde jsme chtěli zachovat odbočení z Rudné na Šumbark. Určitě si pamatujete situaci, kdy hrozilo, že středové pásy budou přehrazeny a veškerá doprava bude směřovat na kruhový objezd. My jsme proti tomu silně argumentovali a říkali jsme, že to je špatně, protože by se rondel ucpával a doprava by se komplikovala,“ vysvětlil náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

Nejdříve město provedlo statistické měření, aby se zjistilo, ke kolika přestupkům v daném úseku dochází. Následně začala městská policie měřit rychlost svými radary.

Křižovatka v Ostravské ulici při vjezdu do Havířova je nebezpečná a Ředitelství silnic a dálnic chtělo zamezit svodidly v odbočování. S tím ale nesouhlasila radnice. Úsekové měření je kompromisní řešení, jak zajistit bezpečnost silničního provozu v tomto místě.
Původně mělo v Ostravské ulici vzniknout čtvrté úsekové měření, ale se tam přemístily kamery z Dlouhé třídy.

Podle mluvčí města Rosalie Siedl Pokorné je systém funkční od pátku 13. listopadu a běží na něm zkušební provoz. Plně funkční bude možná už příští týden.