audi

Silniční stíhačka v okolí Brna. Policie si pořídila Audi RS6, je však 10 let staré

Je deset let staré, ale desetiválcový motor o výkonu 426 kW / 580 koní do starého železa rozhodně nepatří. Policie v Jihomoravském kraji si pořídila Audi RS6 a bude s ním hlídat tamější silnice.

V řadách jihomoravské dopravní policie v oddělení silničního dohledu je nový přírůstek, Policie ČR ho pořídila 20. prosince loňského roku. Upozornil na to Týdeník Policie.

Jde o Audi RS6 roku výroby 2009, které bylo zabaveno a posléze nabídnuto institucím ve státní správě. Nikdo o něj ale podle informací týdeníku nejevil zájem, a tak tuto “zabavenku” se 48 tisíci najetými kilometry adoptovali na krajském ředitelství policie v Brně.

Vůz pohání desetiválcový dvakrát přeplňovaný motor o výkonu 426 kW / 580 koní, má pohon všech kol a umí jet rychlostí 280 km/h. Policie ho osadila majáky a také ozdobila tradičními policejními žlutomodrými polepy.

Policie dostala nové BMW i8
Policie dostala nové BMW i8 |

Podle informací Týdeníku Policie jde o jediné Audi RS6 v policejních barvách na českém území. Policie využívá několik Audi S6 a před časem se i kvůli vážné nehodě hojně skloňovalo využívání zapůjčeného elektromobilu BMW i8. Zdá se ale, že tato deset let stará RS6 je aktuálně jedním z nejsilnějších stíhačů v rukách Policie ČR.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/silnicni-stihacka-v-okoli-brna-policie-si-poridila-audi-rs6/r~fb79acf819db11e98a8e0cc47ab5f122/