Město Zlín se rozhodlo vyhovět obyvatelům Kudlova a Salaše, kteří upozorňovali na časté překračování povolené rychlosti vozidel v těchto příměstských částech.

Právě to představuje velké nebezpečí zejména pro chodce včetně školní mládeže. Od 20. dubna jsou proto obě místa opatřena dopravně bezpečnostním kamerovým systém, který úseky monitoruje.

„Vozidla jezdí v daných úsecích rychle, i když ne abnormálně rychle, ale jsou tam přestupky. Vzhledem k tomu, že je aktuálně uzavřena ulice Březnická, silniční tok je tam dnes opravdu veliký,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Měření na Kudlově i Salaši probíhá v obou směrech a za každého počasí. Na Kudlově začíná měřený úsek na křížení ulic Václavská a Formanka a pokračuje dolů, kde končí u výjezdu z místní části. Na Salaši se měření týká hlavní komunikace č. III/4972, která vede přes celou obec. V obou případech doplňuje měření rychlosti také snímání jednostopých vozidel.

„Za ty zhruba tři týdny měření bylo na Salaši zjištěno 250 přestupků a zhruba přes 100 přestupků na Kudlově,“ upřesnil Kladníček.

Celkové náklady na oba projekty dosáhly na částku téměř 6 milionů korun. Pod dohledem Městské policie Zlín je tak i s Kudlovem a Salaší celkem devět úseků.

antiradarycz| 17. 5. 2023 | Měření a radarové ůseky, Policie ČR, Radary

ZDROJ : https://zlin.cz/zpravy/bezpecnostni-kamery-namerily-u-kudlova-a-salase-pres-300-prestupku-za-tri-tydny/


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.