Prakticky všude ve světě platí na silnicích nějaké omezení rychlosti, výjimkou jsou (prozatím) německé dálnice.

Třeba v Rakousku jsou ale přísní, a to nejen, co do absolutního omezení rychlosti, ale i z pohledu dočasného omezení rychlosti. Dávejte si dobrý pozor na dopravní značku s dodatkem ‚IG-L‘.

rakousko dalnice

V Rakousku sice testovali zvýšenou maximální rychlost na dálnicích na 140 km/h, ale zákon ji omezuje na 130 km/h. Pozor je ale potřeba si dát na tzv. úseky, v nichž je omezená rychlost systémem ‚IG-L‘, tedy Immissionsschutzgesetz-Luft. To jsou dočasné zóny, kde bývá rychlost zpravidla omezena na 100 km/h, případně dokonce i na 80 km/h z důvodu snížení vypouštění emisí projíždějících automobilů. Pravidelně se takové omezení rychlosti zobrazuje například na severu Rakouska, ale i u měst Innsbruck a Salzburg.

A proč je to tak důležité? Protože pokud byste překračovali rychlost při této svítící dopravní značce, už tak vysoké pokuty za překročení rychlosti jsou totiž ještě vyšší, přibližně dvakrát. A policie bývá přísná. Může vám uložit pokutu až ve výši 2180 €.

Prakticky všude ve světě platí na silnicích nějaké omezení rychlosti, výjimkou jsou (prozatím) německé dálnice. Třeba v Rakousku jsou ale přísní, a to nejen, co do absolutního omezení rychlosti, ale i z pohledu dočasného omezení rychlosti. Dávejte si dobrý pozor na dopravní značku s dodatkem ‚IG-L‘.

Na rakouských dálnicích dávejte pozor na omezení rychlosti s dodatkem ‚IG-L‘. Pokuty jsou i 2x tak vysoké


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.