Prvních deset z celkových sedmdesáti BMW řady 5 převzala Policie ČR v pátek od dealera Stratos Auto. Sloužit budou v označených i neoznačených variantách.

Polovina vozů je v provedení pro dohled na dálnicích v barvách policie a druhá pro vysokorychlostní pronásledování bez označení a se skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením.

Všechny vozy disponují například zvláštním výstražným vizuálním a zvukovým zařízením, speciální zástavbou včetně úložného prostoru a pracovní desky, nezávislým kamerovým systémem a měřičem rychlosti.

Pod označením BMW 540i xDrive Touring se skrývá řada 5 v karoserii kombi se zážehovým řadovým šestiválcem o zdvihovém objemu tří litrů.

0a9BvJ 1

Policejní BMW 540i xDrive Touring

Foto: BMW Stratos Auto

Motor je přeplňován turbodmychadlem a asistuje mu také mildhybridní jednotka. Výkon činí 245 kW (333 k). Skrze osmistupňovou samočinnou převodovku pohání všechna kola. Součástí výbavy je také adaptivní podvozek.

„Nová vozidla BMW jak v komerčním provedení, tak i v provedení Policie ČR budou zařazena zejména na dálničních odděleních jednotlivých krajských ředitelství policie a na celorepublikovém útvaru služby dopravní policie, tedy u Speciálního oddělení dohledu Čechy a Morava,“ dodal ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.
Zdroj: https://www.novinky.cz/auto/clanek/policie-prevzala-prvnich-deset-bmw-rady-5-40403062


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.