Antiradar Valentine One je momentálně jeden z nejúčinnějších přenosných detektorů rychlost měřících radarů. Antiradar se vyznačuje vynikající citlivostí ve všech pásmech používaných policejními radary v ČR i v zahraničí. O policejním radaru Vás obvykle informuje se značným předstihem a na vzdálenost dostatečnou k bezpečnému snížení rychlosti.

Vysoká citlivost antiradaru Valentine One je výhodná například při rychlé jízdě na dálnici a v místech mimo zastavěné oblasti, kde lze jen obtížně zachytit odrazy radarového paprsku. Běžné antiradary pak nejsou schopny radar detekovat s dostatečným předstihem a informují řidiče až na poslední chvíli.

recenze valentime one01

 

Konstruktér tohoto detektoru, sám Mike Valentine se držel přísloví, že v jednoduchosti je krása. A jak je vidět, tak se mu to podařilo.Veškeré ovládání detektoru oproti ostatním antiradarům je velmi jednoduché a přehledné a provádí se jedním otočným knoflíkem, kterým se nastavuje i hlasitost výstrahy. Na display vpravo jsou šipky ukazující směr měření (přední měření,radar míjíte, zadní měření). Vedle informačních šipek se nachází indikace frekvenčního pásma: X, K, Ka, a L, případné měření laserem. Úplně dole je indikace síly signálu, která se postupně rozsvěcuje k přibližujícímu se zdroji signálu (radaru). Jedno-segmentový display ukazuje počet zdrojů signálů. Tento údaj je velmi užitečný v případě měření, kdy je více měřících radarů, např. policie měří rychlost vozidel v úseku, kde se nachází informační tabule rychlosti vozidel (v poslední době hodně oblíbené). Ostatní detektory Vás budou upozorňovat, že jde o běžné měření rychlosti informační tabulí, ale jediný Valentine One Vám ukáže číslicí 2, že se tu nachází dva měřící signály a právě ten druhý je měřící radar policie. V tom má velkou výhodu oproti ostatním detektorům.
S detektorem zároveň získáváte bohaté příslušenství a to:držák na stínící clonu, držák na sklo, napájecí kroucený kabel s koncovkou do zapalovače, napájecí kabel s adaptérem pro skryté napájení detektoru. Toto kompletní příslušenství budete asi marně hledat u jiného výrobce antiradarů.

 

 

Co se skrývá uvnitř?

Detektor jako jediný mezi všemi antiradary je opatřen velmi odolným a precizně zpracovaným kovovým tělem, kterým je dobře zabezpečena odolnost proti mechanickému poškození a hlavně rychle odvádí odpadní teplo vznikající při zapnutém detektoru.


Tento obrázek nabízí pohled na samotnou elektroniku antiradaru, která se skládá z precizně zpracované mikrovlnné antény a elektroniky, která převádí analogový signál na digitální a ten následně vyhodnocuje rychlý mikroprocesor od firmy Freescale taktovaný na 3,686 MHz.Tato rychlost zajišťuje plynulou a maximálně rychlou detekci antiradaru.

Dvě mikrovlnné antény?

 

Nejdůležitějším prvkem každého detektoru je přijímací anténa. Mike Valentine nenechal nic náhodě a do detektoru umístil mikrovlnné antény zrovna dvě. A to přední a zadní. Tímto si zajistil absolutní vedení ve vynikající citlivosti detektoru proti zbývající konkurenci. A kdo píše, že je to pouze obchodní trik, tak se hodně mýlí a neví o čem mluví!


Malou nevýhodou tohoto detektoru je, že vlivem VF šumu, který se objevuje převážně ve velkých městech je náchylnější na občasné falešné poplachy. Ale i ty se dají velmi rychle rozeznat od skutečného měření radarem.

Na tomto obrázku je vidět precizní kovové zpracování mikrovlnné antény a dva vstupní mikrovlnné vlnovody k přední a zadní anténě.

 

Dvojitý kovový obal antény dokonale odstíní mikrovlnnou část od vyhodnocovací a hlavně od rušících elementů, jako jsou mobilní telefony a další VF zařízení. Dále si všimněte kuželovité čočky snímající laserové měření.

Závěrem by se chtěl ještě právě zmínit o snímači laserového měření, se kterým se antiradary velmi špatně vypořádávají. Jelikož měření probíhá v řádově v sekundách je zapotřebí, aby samotnému snímači laseru byl poměrně úzký laserový paprsek nějakým způsobem zesílen a soustředěn do jednoho místa. Mike Valentine to vyřešil pomocí kuželové optické čočky, která zajistí velký akční rádius a laserový paprsek snímaný z okolí opticky dopraví až k samotnému snímači. Toto sice není plnohodnotná ochrana proti laserovému měření, ale jako funkce laserové detekce je v některých situacích plně dostačující.

Tímto jsem asi vyčerpal veškeré dostupné informace o tomto mikrovlnném detektoru. Za zmínku ještě stojí to, že Valentine One je tu od roku 1990-2010. Je postupně zdokonalován a těch 20 let doufám, mluví za vše. Obrovskou výhodou tohoto typu detektoru je to, že samotný výrobce nabízí upgrade vašeho staršího detektoru. I nejstarší verzi detektoru Vám výrobce aktualizuje a to jak hardwarově i softwarově na nejnovější verzi! Toto je velká neocenitelná výhoda oproti zbývající konkurenci, která nic podobného nenabízí. Momentálně poslední verze firmware detektoru je 3.872 s rozšířeným pásmem 34Ghz na +/-100MHz a kopletně přepracovanou mikrovlnnou anténou.

Pokud se na internetu píše o případné nedetekci na ,,prý některé rozladěné radary‘‘, tak se nám zatím ještě ani jednou nestalo to, že by si někdo na tento problém ztěžoval!
A to jestli jsou policií používané měřící  radary f. RAMET C.H.M. a.s. Kunovice v něčem ,,technicky odlišné či specifické” jako ostatní radary jiných výrobců, nemá cenu komentovat !

Nevím, jestli se tady náhodou nepromítla obchodní politika ,,akčních” prodejců, kteří chtějí za každou cenu záměrně pošpinit dobré jméno detektoru Valentine One ve prospěch svých nabízených produktů !!!

Mluví za nás i zahraniční testy, kde Valentine One vítězí a je označován jako No.1 mezi antiradary. 

Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.