Antiradar Valentine One je momentálně jeden z nejúčinnějších přenosných detektorů rychlost měřících radarů. Antiradar se vyznačuje vynikající citlivostí ve všech pásmech používaných policejními radary v ČR i v zahraničí. O policejním radaru Vás obvykle informuje se značným předstihem a na vzdálenost dostatečnou k bezpečnému snížení rychlosti.
Vysoká citlivost antiradaru Valentine One je výhodná například při rychlé jízdě na dálnici a v místech mimo zastavěné oblasti, kde lze jen obtížně zachytit odrazy radarového paprsku. Běžné antiradary pak nejsou schopny radar detekovat s dostatečným předstihem a informují řidiče až na poslední chvíli.
Konstruktér tohoto detektoru, sám Mike Valentine se držel přísloví, že v jednoduchosti je krása. A jak je vidět, tak se mu to podařilo.Veškeré ovládání detektoru oproti ostatním antiradarům je velmi jednoduché a přehledné a provádí se jedním otočným knoflíkem, kterým se nastavuje i hlasitost výstrahy. Na display vpravo jsou šipky ukazující směr měření (přední měření,radar míjíte, zadní měření). Vedle informačních šipek se nachází indikace frekvenčního pásma: X, K, Ka, a L, případné měření laserem. Úplně dole je indikace síly signálu, která se postupně rozsvěcuje k přibližujícímu se zdroji signálu (radaru). Jedno-segmentový display ukazuje počet zdrojů signálů. Tento údaj je velmi užitečný v případě měření, kdy je více měřících radarů, např. policie měří rychlost vozidel v úseku, kde se nachází informační tabule rychlosti vozidel (v poslední době hodně oblíbené). Ostatní detektory Vás budou upozorňovat, že jde o běžné měření rychlosti informační tabulí, ale jediný Valentine One Vám ukáže číslicí 2, že se tu nachází dva měřící signály a právě ten druhý je měřící radar policie. V tom má velkou výhodu oproti ostatním detektorům.
S detektorem zároveň získáváte bohaté příslušenství a to:držák na stínící clonu, držák na sklo, napájecí kroucený kabel s koncovkou do zapalovače, napájecí kabel s adaptérem pro skryté napájení detektoru. Toto kompletní příslušenství budete asi marně hledat u jiného výrobce antiradarů.
Co se skrývá uvnitř?
Detektor jako jediný mezi všemi antiradary je opatřen velmi odolným a precizně zpracovaným kovovým tělem, kterým je dobře zabezpečena odolnost proti mechanickému poškození a hlavně rychle odvádí odpadní teplo vznikající při zapnutém detektoru.
Tento obrázek nabízí pohled na samotnou elektroniku antiradaru, která se skládá z precizně zpracované mikrovlnné antény a elektroniky, která převádí analogový signál na digitální a ten následně vyhodnocuje rychlý mikroprocesor od firmy Freescale taktovaný na 3,686 MHz.Tato rychlost zajišťuje plynulou a maximálně rychlou detekci antiradaru.
Dvě mikrovlnné antény?
Nejdůležitějším prvkem každého detektoru je přijímací anténa. Mike Valentine nenechal nic náhodě a do detektoru umístil mikrovlnné antény zrovna dvě. A to přední a zadní. Tímto si zajistil absolutní vedení ve vynikající citlivosti detektoru proti zbývající konkurenci. A kdo píše, že je to pouze obchodní trik, tak se hodně mýlí a neví o čem mluví!
Malou nevýhodou tohoto detektoru je, že vlivem VF šumu, který se objevuje převážně ve velkých městech je náchylnější na občasné falešné poplachy. Ale i ty se dají velmi rychle rozeznat od skutečného měření radarem.
Na tomto obrázku je vidět precizní kovové zpracování mikrovlnné antény a dva vstupní mikrovlnné vlnovody k přední a zadní anténě.
Dvojitý kovový obal antény dokonale odstíní mikrovlnnou část od vyhodnocovací a hlavně od rušících elementů, jako jsou mobilní telefony a další VF zařízení. Dále si všimněte kuželovité čočky snímající laserové měření.
Závěrem by se chtěl ještě právě zmínit o snímači laserového měření, se kterým se antiradary velmi špatně vypořádávají. Jelikož měření probíhá v řádově v sekundách je zapotřebí, aby samotnému snímači laseru byl poměrně úzký laserový paprsek nějakým způsobem zesílen a soustředěn do jednoho místa. Mike Valentine to vyřešil pomocí kuželové optické čočky, která zajistí velký akční rádius a laserový paprsek snímaný z okolí opticky dopraví až k samotnému snímači. Toto sice není plnohodnotná ochrana proti laserovému měření, ale jako funkce laserové detekce je v některých situacích plně dostačující.
Tímto jsem asi vyčerpal veškeré dostupné informace o tomto mikrovlnném detektoru. Za zmínku ještě stojí to, že Valentine One je tu od roku 1990-2010. Je postupně zdokonalován a těch 20 let doufám, mluví za vše. Obrovskou výhodou tohoto typu detektoru je to, že samotný výrobce nabízí upgrade vašeho staršího detektoru. I nejstarší verzi detektoru Vám výrobce aktualizuje a to jak hardwarově i softwarově na nejnovější verzi! Toto je velká neocenitelná výhoda oproti zbývající konkurenci, která nic podobného nenabízí. Momentálně poslední verze firmware detektoru je 3.872 s rozšířeným pásmem 34Ghz na +/-100MHz a kopletně přepracovanou mikrovlnnou anténou.
Pokud se na internetu píše o případné nedetekci na ,,prý některé rozladěné radary‘‘, tak se nám zatím ještě ani jednou nestalo to, že by si někdo na tento problém ztěžoval!
A to jestli jsou policií používané měřící radary f. RAMET C.H.M. a.s. Kunovice v něčem ,,technicky odlišné či specifické” jako ostatní radary jiných výrobců, nemá cenu komentovat !
Nevím, jestli se tady náhodou nepromítla obchodní politika ,,akčních” prodejců, kteří chtějí za každou cenu záměrně pošpinit dobré jméno detektoru Valentine One ve prospěch svých nabízených produktů !!!
Mluví za nás i zahraniční testy, kde Valentine One vítězí a je označován jako No.1 mezi antiradary.