6341796_

Víte, které policejní auto je nejrychlejší? Mrkněte na netradiční test české policie

Ve vozovém parku Policie ČR najdeme různá vozidla. Které z nich je však to vůbec nejrychlejší?

Srovnání rychlostí různých automobilů je oblíbenou součástí všemožných testů. Nyní takové srovnání zorganizovala také Policie České republiky, která se netradiční zkouškou rozhodla zodpovědět na otázku, jaké policejní vozidlo je to vůbec nejrychlejší.

Je to přitom opravdu pečlivé srovnání, kterého se zúčastnilo hned několik vozidel z vozového parku české policie. Do testu byla nasazena nejen běžná součást portfolia Policie ČR, Škoda Octavia Combi z prvosledové hlídky nebo dobře známá „maskovaná“ Škoda Superb užívaná dálniční policií, ale také vozy,o jejichž nasazení u tuzemské policie možná ani nevíte.

Konkrétně se jedná o BMW 745Le xDrive, neboli velký luxusní sedan s plug-in hybridním pohonem, užívaný hlavně pro preventivní účely, a Audi S6, rychlý osmiválcový sedan z ochranné služby.

A aby bylo srovnání kompletní, nechybí ani dva policejní motocykly. Jednostopá vozidla zastupují BMW RT 1200 a Yamaha FJR 1300.

Co do maximální rychlosti by byl souboj poměrně vyrovnaný, protože Superb s dvoulitrovým čtyřválcem i BMW 745Le xDrive a Audi S6 mají nejvyšší rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h. V tomto případě šlo ale o sprint na 326 metrů, kde už se mohly projevit odlišné koncepce zkoušených aut.

Osvědčil se plug-in hybrid BMW, nebo silný osmiválec Audi? Nebo měly spíše navrch motorky? Koukněte v přiloženém videu, v němž rovněž zjistíte, jaké rychlosti tato vozidla na stanovené dráze dosáhla.

https://www.auto.cz/vite-ktere-policejni-auto-je-nejrychlejsi-mrknete-na-netradicni-test-ceske-policie-134486