Stačí trošku více sešlápnout plynový pedál, než je povolená rychlost a existuje vysoká pravděpodobnost, že se na dálnici za vámi vynoří neoznačené policejní auto s modrým majáčkem.

Maskovaná policejní auta
Policie na silnicích:
Maskovaná policejní auta v akci. Jak je snadno rozpoznat?
Policejní akce Speed marathon odhalila nejčastější prohřešky řidičů
Jak se chovat při policejní kontrole?
Jaká auta používá Policie ČR
Jak poznat neoznačené policejní auto – právě čtete
Nejzajímavější policejní auta
Tento článek rozhodně nenavádí k porušování silničních pravidel. Ani abyste číhali nebo kontrolovali každé auto na dálnici, jeli vedle něj spořádaně a jakmile se ztratí, šlápli na to.
Maskovaná auta nebo také jak se říká “skrytý dohled” nebrázdí pouze dálniční úseky, ale často je potkáte i na jinak frekventovaných místech, jako je například pražská Strakonická ulice. Tam se mimo jiné nachází i kamerový systém a značka nejvyšší povolené rychlosti. Přesto se tam ale rebelové najdou a ty následně mohou zastavit a pokutovat právě policisté provádějící skrytý dohled.

Dnes už je minulostí, aby vás zastavily pouze vozy automobilky Škoda. Na záda vám může dýchat klidně i Audi nebo Volkswagen. Policisté často berou do svých flotil zabavená auta od zločinců, která svou nenápadností slouží skvěle k účelu maskování. Každé z nich má samozřejmě policejní vestavbu, do které patří měřící radary, skryté majáky a vysílačka. Součástí jsou všední barvy jako je šedá, stříbrná, černá, modrá – prostě barvy, které by si zvolil i běžný smrtelník.

Když už jsme u těch radarů, nezapomeňte, že policejní radar umí měřit rychlost i v protisměru. Navíc maskované policejní hlídky budeme na cestách potkávat častěji kvůli zavedení nových elektronických dálničních známek. Vzhledem k tomu, že kamery umí skenovat SPZ a v počítači pak vyjede soupis o tom, zda-li třeba auto není kradené, pak lze snadno i zjistit, jestli je zaplacená dálnička.

Na co se tedy zaměřit?
Prvním vodítkem mohou být ztmavená skla a to především ta zadní. Ale nemusí to být u každého. Při dobrém světle si totiž stejně všimnete zezadu měřící kamerky nebo skrytých majáků, stačí se jen o něco více přiblížit k vozu. Dřív byla skvělým varováním i ohromně dlouhá anténa, která už u těchto aut také není zrovna pravidlem.

Při bližším zkoumání si lze všimnout i kamery v chladiči masky, ale to nedoporučujeme moc sledovat, abyste náhodou ještě nenabourali, když se nebudete dívat na cestu. Pomocí zpětného zrcátka si ale můžete letmo všimnout modrých svítilen, které jsou pod horním okrajem čelního skla. Co vám ale usnadní poznávání, může být i chování daného vozu. V určitých úsecích se chovají jako šelmy – tiše sledují a číhají na případného piráta silnic. Mohou se často schovávat do mezer mezi kamióny a většinou jedou o něco nižší rychlostí, než je ta povolená.

Rada na závěr? Určitě se jim nesnažte ujet. Vždy vás doženou a trest bude jen a jen horší.

Zdroj: https://www.portalridice.cz/clanek/jak-dobre-poznat-neoznacene-policejni-auto


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.