Na stovkách míst v Česku policisté ve středu 21. dubna kontrolovali dodržování maximální povolené rychlosti jízdy.

EPS82ecce DBAD1 1

Lokality vybrala policie na základě hlasování občanů, které se uskutečnilo v únoru. Do celoevropské bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojily pošesté a jejím cílem bylo i tentokrát snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy.

Policie, úsekové měření rychlosti, radar. Ilustrační foto lupa-plusKliknutím zvětšíte

data web mapy speed marathon speed marathon 2021 stredocesky kraj

Policie, úsekové měření rychlosti, radar. Ilustrační foto | Foto: Deník/ Michal Fanta

Policie měřila na vybraných rizikových místech, kterých je přibližně 800, rychlost aut po celou středu. “Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů,” uvedla policie.

Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Loni se nepřiměřená rychlost sice podílela na počtu dopravních nehod “pouze” 16 procenty, zemřelo při nich ale 179 lidí. To je 43 procent lidí usmrcených při nehodách, jejichž viníky byli řidiči aut. V letošním prvním čtvrtletí zemřelo na silnicích v Česku 81 lidí, z toho 32 úmrtí způsobila nepřiměřená rychlost.
Dálnice, elektronická dálniční známka. Ilustrační foto
Zaplatili, ale nemohli jezdit. Ministerstvo odkládá zdražení dálničních známek
Přečíst článek ›

Loni policisté kontrolovali dodržování rychlosti při Speed marathonu v pátek 14. srpna. Více než 600 policistů bylo tehdy na 900 místech a při kontrole 5300 aut zjistili 2281 dopravních přestupků. Povolenou rychlost porušila zhruba třetina kontrolovaných řidičů, a to 1740. O stanovištích a celé akci, kterou pořádá organizace Roadpol po celé Evropě, byli řidiči předem informováni.
Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/policie-speed-marathon-rychlost-kontroly-20210421.html


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.