ZLÍNSKO – Čtyři nová radarová stanoviště začnou měřit rychlost na silnicích v Luhačovicích a okolních obcích.

Umístěna budou tam, kde je překračování nejvyšší povolené rychlosti největším problémem. Se zahájením provozu celého systému se počítá od června.

radar 678x381

Prvním z bodů bude místní část Luhačovic Polichno, kde se radnice snaží dopravní situaci zlepšit už roky. Jedná se o hlavní cestu, přes kterou děti a dospělí přechází na vlak a autobus a řidiči tu často jezdí dost nebezpečně. „Po dlouhých jednáních zde bylo zřízeno místo pro přecházení, ale není možné, aby tady vznikl plnohodnotný přechod pro chodce. Přitom situace se zhoršuje a překračování rychlosti je na Polichně bohužel vidět denně u mnoha projíždějících aut,“ vysvětlil starosta Marian Ležák.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhý bod bude u příjezdu do centra Luhačovic od stáčírny Vincentky, kde se nachází přechod vedoucí k Lázeňskému divadlu. Ten je navíc jednou z významných spojnic do lázeňského areálu. „Původní naše myšlenka byla umístit zde již zmíněný semafor, ale to kvůli zajištění plynulé dopravy není možné. Jde přitom o přechod, kde jsou chodci prokazatelně ohroženi v rámci rychlé jízdy projíždějících, a věříme, že tímto krokem zvýšíme bezpečnost místa,“ řekl starosta Ležák.

Luhačovice jako obec s rozšířenou působností podpořily i umístění radarů mimo svůj katastr. Radary se tak objeví v Horní Lhotě a Dolní Lhotě, tedy na hlavním tahu od Luhačovic na Vizovice. „Úsek hlavní silnice je u nás rovný, takže svádí k rychlé jízdě. Klasická omezení nefungují, takže jsme rádi, že jsme se s Luhačovicemi domluvili na umístění radaru,“ poznamenal starosta Dolní Lhoty Jaroslav Masař.

Umístění zařízení ocení i v další obci. „V Horní Lhotě si od instalace radaru slibujeme zpomalení rychlosti vozidel přijíždějících do obce z kopce od Zádveřic, zvláště u přechodu vedoucího mimo jiné k mateřské škole. Stejně tak v opačném směru, kde se mnozí řidiči snaží na poslední chvíli před lesním úsekem předjíždět a často zde vytváří nebezpečné dopravní situace,“ uvedl starosta Horní Lhoty Josef Šenovský.

Systém se spustí v červnu


Radary se budou instalovat pravděpodobně v dubnu a v květnu. V průběhu června se počítá se zahájením provozu celého systému. „Z počátku jsme hledali jiná dostupná řešení, ale nebylo možné docílit jejich schválení. Jednotlivé body máme rozvrženy tak, aby byl zajištěn dohled primárně na přechody u školských zařízení, míst pro přecházení u zastávek nebo nebezpečného přechodu v centru území. Vnímáme, že u některých řidičů může dojít k nepochopení tohoto opatření, ale kde jinde dodržovat bezpečnost a ohleduplnost k chodcům a hlavně dětem, než právě na takových místech,“ dodal starosta Luhačovic.

Podle starosty po zvýšení bezpečnosti provozu volali sami občané a město se snažilo najít vhodné řešení. „Způsob provedení vždy musí odpovídat požadavkům Policie ČR a námi původně zamýšlené řešení doplnit inkriminovaná místa o semafory nebylo schváleno,“ sdělil Marian Ležák.

Zdroj: https://www.novinykraje.cz/blog/2021/03/09/od-luhacovic-po-vizovice-budou-merit-rychlost-nove-radary/


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.