Řidiči by si měli dát pozor před Přerovem. Nainstalovali tam kamery, tak sundejte nohu z plynu…

policie straznik policista radar kontrola rychlost 110712 denik 630

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Pokuty z vjezdu do Přerova chodí jak na běžícím páse. Výše flastru v průměru 1000 korun. Pozor na ten radar,“ varuje na facebookovém profilu „Dopravní info ze Zlínského kraje“ jeden z jeho uživatelů Karel Huňa.

A má pravdu. Podle mluvčí přerovského magistrátu Lenky Chalupové v částech Přerova Lýsky, Lověšice „uvázla“ na nových radarech asi třicítka rychlých hříšníků ze Zlína. Na pozoru by se měli mít řidiči nově i v Kozlovicích, kde má být radar zprovozněn příští týden.

V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou
Řidiči z našeho kraje často netuší, že na dodržování padesátky v těchto místech dohlíží od září radary, a projíždí tudy nedovolenou rychlostí. Dá se tak očekávat, že neukázněným řidičům přijde obsílka z přerovské radnice s výzvou k uhrazení pokuty.

„V tuto chvíli řešíme asi třicet provozovatelů aut se sídlem nebo s adresou trvalého pobytu přímo ve Zlíně. A samozřejmě řešíme všechny řidiče, kteří překročí dovolenou rychlost,“ potvrdila mluvčí Lenka Chalupová.

Doplnila, že pokuty se v těchto případech pohybují v rozmezí 300 až 2500 korun.

Město Přerov nechalo radary nainstalovat kvůli bezpečnosti tamních obyvatel. Podle odhadů tam mělo být odhaleno měsíčně v průměru asi 3000 přestupků.

„Od 1. do 9. října, kdy začal ostrý provoz, jsme už zaznamenali na 1350 takových událostí. Nejvyšší hodnota byla přitom naměřena v Lýskách, kdy jeden ze šoférů projížděl rychlostí 118 kilometrů v hodině,“ zmínil ředitel městské policie v Přerově Omar Teriaki.

„Chtěli jsme tak působit hlavně preventivně a zvýšit bezpečnost obyvatel, a to zamezením dopravních nehod a konfliktů v těchto částech,“ doplnil šéf přerovských strážníků. Už zkušební provoz jasně ukázal, že stížnosti obyvatel, kteří upozorňovali na časté překračování rychlosti, jsou oprávněné. Radary totiž denně zachytily až tisíc aut, která jela rychleji, než měla.

A kde se měří ve Zlíně? Kamerový informační systém, který funguje na principu tzv. úsekového měření rychlosti, najdete například na těchto místech : Prštné třída T. Bati, centrum třída T. Bati, centrum Březnická, centrum Sokolská, JS K Pasekám Okružní, Louky-Náves

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/hrisniky-ze-zlinska-pokutuji-v-prerove-20181022.html


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.