Aby ne – policie pořídila do každého okresu nejvýkonnější benzinové Škody Octavia, jaké – s vyloučením speciálního sportovního provedení v podobě modelu RS – na trhu jsou.

cGTabbYkdKBfdo3

Dopravní policisté z menších horských okresů nebo míst, kde nejsou rychlostní silnice a dálnice, teď popisují, že by úspornějšínaftová auta pro ně byla dostačující a ušetřila palivo.
V prosinci 2015 pořídila policie prvních padesát octaviív civilním provedení prošpikovaných kamerami, skrytými majáky, radarem i „čtečkou“ poznávacích značek za 66,5 milionu korun. V dubnu pak převzala dalších pětatřicet. Všechna auta jsou stejná: mají turbomotor 1,8 litru, 180 koní pod kapotou, pohon všech čtyř kol a šestistupňovou automatickou převodovku.

Fakta

Milionová auta
Policie pořídila v prosinci 2015 a dubnu 2016 celkem 85 vozů Škoda Octavia s nejsilnějším benzinovým motorem. Cena jednoho vozu byla zhruba 1,3 milionu korun.
Vozidla jsou vybavena integrovanými majáky, radarem, zařízením skenujícím poznávací značky. Porovnávají je s registrem vozidel a seznamem vozidel v pátrání.
V provozu se od běžných sedanůnedají rozeznat. Nejsou v policejních barvách, protože auta mají sloužit pro skrytý dohled.


„Jde o první plošnou obměnu služebních vozidel s měřicí technikou pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu od roku 1994, kdy byla obdobná vozidla vůbec poprvé pořízena, a jsou financována z Fondu zábrany škod,“ uvedl tehdy policejní prezident Tomáš Tuhý.
Celý článek na : http://zpravy.idnes.cz/skoda-octavia-policie-nenasytne-zavodaky-f16-/domaci.aspx?c=A170118_222927_domaci_fka

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/skoda-octavia-policie-nenasytne-zavodaky-f16-/domaci.aspx?c=A170118_222927_domaci_fka


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.