Zástupci Policie ČR si dnes převzali čtyřicet nových služebních vozidel Škoda Superb Combi s výkonnými motory 2.0 TSI.

Mladoboleslavská automobilka Škoda se pochlubila dalším úspěchem ve výběrovém řízení policejního prezidia, tentokrát na dodání vozů pro dohled na českých dálnicích. Zástupci Policie ČR si tak dnes v Mladé Boleslavi mohli slavnostně převzít 40 nových automobilů Škoda Superb Combi v policejních barvách.

29 normal690 7978098 1

„Jsem velmi rád, že do našeho vozového parku získáváme další moderní a bezpečná vozidla a díky nim tak možnost rozšířit viditelný dohled na českých dálnicích,“ uvedl během slavnostního předání Tomáš Lerch, 1. náměstek policejního prezidenta.

Všechny předávné vozy mají shodnou specifikaci, kterou je karosářské provedení Combi, výbavový stupeň Ambition a motor 2.0 TSI o výkonu 206 kW v kombinaci s DSG převodovkou, pohonem všech kol a adaptivním podvozkem. Vozy v policejních barvách tak budou schopné akcelerovat z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a dosahují maximální rychlosti až 250 km/h.

Kromě policejních barev a běžné policejní techniky, tedy výstražného zařízení, radiostanice atd., dostaly vozy také výkonný kamerový systém na čtení registračních značek vozů jedoucích před i za policejním vozem. Policisté tak budou schopni okamžitě kontrolovat uhrazení dálničního
poplatku.
V zavazadlovém prostoru se speciální zástavbou jsou uloženy běžné potřeby dopravní policie, kromě toho však může zástavba posloužit také jako mobilní kancelář.

Pozor, policejní BMW už mohou měřit! Radary dostaly certifikát
Nové služební vozy budou využívány především na dálnicích, kde budou zřejmě jen kontrolovat jen uhrazení dálničních poplatků. O zařízení pro měření rychlosti se totiž tisková zpráva nezmiňuje. Zde se však sluší připomenout, že již dříve pořízené policejní vozy značky BMW řady 5 již dostaly certifikaci měřícího zařízení a brzy by tak mohly měřit v provozu.

Tisková zpráva dále připomíná, že automobilka Škoda patří mezi dlouholetého dodavatele vozidel pro tuzemské bezpečnostní složky. Ostatně od roku 1993 bylo policistům a Ministerstvu vnitra předáno již více než 20.000 automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. Ve službě tak aktuálně působí především vozy Scala, Octavia, Kodiaq a Superb.

ZDROJ : https://www.auto.cz/policiste-si-prevzali-40-novych-vozu-skoda-superb-combi-hlidat-budou-na-dalnicich-146191


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.