Zklidnit dopravu a pokutovat řidiče, když překročí povolenou padesátku, má prostějovským strážníkům pomoci nový radar.

Zatím měří rychlost na jednom místě, do konce roku by měl dohlížet na tři vytížené ulice. První pokuty dostanou šoféři už za první den provozu přístroje.

NzA0MWRiZDBjNDhlNmM5MGUOo1 dTTl jdW8aAefr00OeO0h0dMQk2NYUCjW 3MG XhdN30RmUWU91Hlg1kuV O4vRAC1SQn YA roA 0l9EpWOE mm3v0QTVXQrDojZAxddvGzEqZh5CreCRXhMpg

Události v regionech: V Prostějově funguje nový radar


Radar na okraji Prostějova přešel ze zkušebního do ostrého provozu. Za půl dne vyfotil čtyři desítky řidičů, kteří jeli rychleji než povolenou padesátkou. „Z hlediska porušování předpisů a velké rychlosti vozidel jsme to vybírali v těchto lokalitách,“ zdůvodnil umístění radaru ředitel městské policie Libor Šebestík.

Policisté mají k dispozici jeden radar, který se bude střídat postupně na třech problematických místech. Řidiči ale nepoznají, který z nich je právě aktivní. „Měří to i v obou směrech, jak na příjezdu, tak odjezdu z města,“ přiblížil Šebestík.

Do konce roku vybudují nová radarová stání také v Dolní a nedaleké Olomoucké ulici. Nahradí tak původní měřiče rychlosti, které zde ale nefungují už několik let. Z provozu je vyřadily problémy kvůli porušování zákona. Konkrétně možné úniky osobních údajů o řidičích.

MGQxMjJlZDRhYzM0ZjEzOBqQ1nAw4PKHURyDzsivNfnIMk KKeWCfB6VBvdmetCU8tkA3K32toViuUMEug44pdEGyawScx3vsf7lZ1Z8GNj3qQL0rSV0oBufdTTxRyVJp3e1I5VZ92EZF1N7e4KU6Q

Stejný systém měření jako v Prostějově používají na střední Moravě také například v Hranicích a třetím rokem také v Přerově. „V letošním roce nám radary zanechaly informaci o třinácti tisících řidičích, kteří překročili povolenou rychlost. Od ledna do konce srpna nám zaplatili na pokutách 8,5 milionu korun. Nicméně vloni ve stejném období zaplatili o dva miliony víc,“ shrnula mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3380814-v-prostejove-meri-rychlost-novy-radar-stridat-se-bude-na-trech-mistech


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.