V České republice platí, že rychlostní radary musí odpovídat zákonným předpisům a technickým normám.

Přístroje používané k měření rychlosti vozidel musí být pravidelně kalibrovány a certifikovány, aby byly výsledky měření právně závazné a spolehlivé.

Podle zákona je při měření rychlosti uplatňována tzv. tolerance. Tato tolerance kompenzuje možné technické odchylky měřicích přístrojů a zahrnuje:

Pro radary je stanovena tolerance 3 km/h. To znamená, že při naměřené rychlosti do 3 km/h nad limit se pokuta nevydává. Nad 100km/h je tolerance 3%.

Tato opatření mají zajistit spravedlivost a přesnost měření, aby se zabránilo postihování řidičů za minimální překročení rychlostních limitů způsobené technickými nepřesnostmi. Správní orgány a policie jsou povinny tyto tolerance respektovat při vydávání pokut.

Rychlostní radary jsou rozmístěny zejména na místech s vysokým rizikem nehod nebo tam, kde dochází k častému porušování rychlostních limitů. Přestože mnozí řidiči vnímají radary jako prostředek k výběru pokut, jejich hlavním účelem je zvyšování bezpečnosti na silnicích a prevence dopravních nehod.

Dodržování zákonných předpisů a transparentnost při umisťování a používání radarů je klíčové pro udržení důvěry veřejnosti a efektivní zlepšení bezpečnosti silničního provozu.


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.