V Novém Městě na Moravě, městě s přibližně 10 tisíci obyvateli, si lidé stěžují na přemíru rychlostních radarů, kterých je ve městě už osm.

 

Obyvatelé mají pocit, že účelem radarů není zvýšení bezpečnosti, ale spíše snaha radnice vydělat na pokutách. Zvláště kritizují umístění radarů na nesmyslných místech a skutečnost, že pokuty přicházejí za překročení rychlosti naměřené již v prosinci.

Starosta Michal Šmarda (ČSSD) však tvrdí, že rozdělené názory mezi obyvateli jsou běžné. Uvedl, že rodiny s malými dětmi často požadují více omezení rychlosti kvůli bezpečnosti. Město má již zavedených 14 zón s omezením rychlosti na 30 km/h a další omezení se stále diskutují. Šmarda zdůrazňuje, že by měl být zaveden jednotný systém.

Podle Veroniky Vošické Buráňové z BESIPu je důležité, aby měřicí místa byla vybírána s důrazem na bezpečnost dané lokality. Problémy se objevily po zavedení nových radarů na konci roku, zejména na ulici Žďárské, kde lidé nebyli na měření zvyklí a kde třicítka platí již 25 let kvůli blízkosti penzionu pro zdravotně postižené a staré lidi. Na konci roku bylo vydáno až 4 000 pokut měsíčně, což mnoho lidí překvapilo.

Šmarda odmítá obvinění, že by radnice chtěla pouze vydělat na pokutách. Ujišťuje, že všechny vybrané peníze budou investovány zpět do zlepšení bezpečnosti silničního provozu.


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.