Na dalším místě v Olomouci, v Přerovské ulici v Holici, od dubna krotí město rychle jedoucí řidiče pomocí radaru. Jedná se o třetí lokalitu, kde Olomouc na základě výsledků předchozích měření a požadavku městské části musela nasadit tento represivní nástroj.

 

V plánu jsou už další rušné ulice v krajském městě. Do léta pak přibudou radary ve dvou obcích na Šternbersku. Zájem o tento účinný bič na piráty silnic projevilo také několik vesnic u Olomouce.

V olomoucké Přerovské ulici od dubna funguje nově instalovaný radar v obdobném režimu jako vloni namontované zařízení v Olomouci-Chválkovicích v ulici Švabinského.
„Zaznamenávat bude okamžitou rychlost na vjezdu i výjezdu z měřeného úseku,“ avizovala mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá.

Po umístění radaru na jednu z nejrušnějších olomouckých ulic, kterou vede silnice I/55, volali místní občané. V Holici sepisovali již v roce 2018 petici a dožadovali se zklidnění dopravy, což zvýší bezpečnost provozu a částečně přispěje ke snížení hlukové zátěže.

„Přerovská, to je závodní dráha. Občané po tom volají už delší dobu,“ potvrdil před pár dny předseda komise městské části (KMČ) František Ryšánek.

Olomouc počítá s rozšířením radarů do dalších ulic. V Chomoutově v ulici Dalimilova a ve Chválkovicích se podle dosavadních zkušeností velmi osvědčily. Provoz v rušných ulicích se prokazatelně zklidnil.

Ještě letos proto chce město spustit měření rychlosti v Okružní ulici. „A to od 1. července,“ upřesnila Radka Štědrá. V plánu na příští rok je pak ulice Jižní spojující Nové Sady a Slavonín.

ZDROJ: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/radar-olomouc-prerovska-chvalkovice-chomoutov-2024.html


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.