Ve městě je nový úsek silnice pod dohledem kamer. Úsekové měření nechala radnice nainstalovat v Ostravské ulici při výjezdu z Havířova směrem na Ostravu. V místě je povoleno jet rychlostí 50 km v hodině.

radar denik 630 16x9

Ve městě je nový úsek silnice od dohledem kamer. Úsekové měření nechala radnice nainstalovat v Ostravské ulici při výjezdu z Havířova směrem na Ostravu. V místě je povoleno jet rychlostí 50 km v hodině. | Foto: Deník

Zajištění dodržování povolené 50 km rychlosti a tím i snížení rizika dopravních nehod, byla podmínka ŘSD, které se chystá na úpravu v křižovatce. „Je to součástí dohody, kterou jsme řešili s ŘSD, kde jsme chtěli zachovat odbočení z Rudné na Šumbark. Určitě si pamatujete situaci, kdy hrozilo, že středové pásy budou přehrazeny a veškerá doprava bude směřovat na kruhový objezd. My jsme proti tomu silně argumentovali a říkali jsme, že to je špatně, protože by se rondel ucpával a doprava by se komplikovala,“ vysvětlil náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

ostrava policie d1 dalnice besip preventivni akce pcr vcccc denik 150 3x2

Muž na Frýdecko-Místecku přecházel D56. Došlo ke střetu s několika vozidly

Nejdříve město provedlo statistické měření, aby se zjistilo, ke kolika přestupkům v daném úseku dochází. Následně začala městská policie měřit rychlost svými radary.

Křižovatka v Ostravské ulici při vjezdu do Havířova je nebezpečná a Ředitelství silnic a dálnic chtělo zamezit svodidly v odbočování. S tím ale nesouhlasila radnice. Úsekové měření je kompromisní řešení, jak zajistit bezpečnost silničního provozu v tomto místě.
Původně mělo v Ostravské ulici vzniknout čtvrté úsekové měření, ale se tam přemístily kamery z Dlouhé třídy.

nove odberove misto v tabore zahajilo provoz na covid testuji z okna auta xycxcy denik 150 3x2

Muž v Havířově na odběrech vyhrožoval strážníkovi. Pak mu i volal na mobil

Podle mluvčí města Rosalie Siedl Pokorné je systém funkční od pátku 13. listopadu a běží na něm zkušební provoz. Plně funkční bude možná už příští týden.


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.