Velký pozor by si měli dát i řidiči jedoucí po dálnici D1.  U Benešova už několik měsíců opravují vozovku a kvůli tomu tam platí snížená rychlost. Jenže dopravní značení je tak zmatené, že hodně řidičů ani neví, jak rychle má vlastně jet.

Úsek dálnice D1 na úrovni sjezdu na Benešov už několik měsíců obléhá těžká technika. Provoz je omezen do zúžených pruhů a jednoho pruhu v protisměru. Na upravenou rychlost dohlíží úsekový radar.

V měřeném úseku je sice umístěna značka povolující maximální rychlost 100 kilometrů za hodinu. Jenže ta neplatí pro všechny. “V tomto konkrétním případě je ta značka nejvyšší dovolená rychlost umístěna mezi dvěma jízdními pruhy v jednom směru jízdy. A v tom případě platí pro ten levý pruh a neplatí pro ten pravý,” vysvětluje dopravní expert Robert Kotál.

Řidiči jedoucí ve dvou pravých pruzích musí dodržovat tedy jen 80kilometrovou rychlost, kterou předepisují značky umístěné vpravo. Podle říčanského úřadu, který pokuty rozesílá, je prý nepozorných řidičů mnoho. “Sice je to podle regulí, ale v praktickém životě je to zmatečné a nejste si jist jako řidič, co máte dělat a jakou rychlostí máte jet,” kritizuje rozvržení omezení dopravní expert Igor Sirota. Od pokut vás ale podobné stížnosti nezachrání.

Obecně platí, že svislá dopravní značka se umisťuje buď nad vozovku, pak platí pro celou šíři vozovky, či nad jízdním pruhem, pak platí pro ten daný pruh. Pokud je na pravé straně vozovky, platí pro celou šíři silnice.

luk, TN.cz

Zdroj: https://tn.nova.cz/auto/clanek/513434-u-benesova-je-zradny-usek-dalnice-pokuty-tam-letaji-jedna-za-druhou?campaignsrc=tn_clipboard


Doprava zdarma

Při nákupu nad Kč 2.500,- máte dopravu zdarma!

Možnost vrácení

Zboží můžete do 14 dnů vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu.

Zákaznická linka

Máte nějaký dotaz? Zavolejte!

Poradíme

Nevíte, který vybrat? Potřebujete technickou konzultaci? Kontaktujte nás.